Newsletter:

ustawienia

Melanko Sp. z o. o.

tel. 56 678 92 22-24
fax 56 678 92 21
Przysiek nr 56
87-134 Zławieś Wielka
marketing@melanko.pl
handel@melanko.pl

 

 

 

 

 

 

Oferta specjalna

Przyprawa Toskańska, TM-844

Zniewalająca mieszanka przyprawowo-dekoracyjna

   Jakiś czas temu w mediach wspominano o japońskim naukowcu, który próbuje skonstruować telewizor, który odtwarzałby również zapachy adekwatne do obrazów widzianych przez widza na ekranie. Składanie zapachów jest zbliżone do komponowania mieszanek przyprawowych, bądź do tworzenia kolorowych melanży. Efekty, które można uzyskać potrafią być zaskakujące i/lub zachwycające.
   Mieszanka przyprawowa, która została skomponowana w firmie MELANKO i widnieje pod nazwą typ Toskańska (TM-844), zachwyca i zaskakuje (tylko w pozytywny sposób). W jej skład wchodzą aromatyczne zioła, grysowana papryka i delikatna nuta pikantna.
Zastosowanie? Z doświadczeń wynika, że jest to przyprawa uniwersalna - jeśli ktoś raz zainteresuje się tym kierunkiem smakowym i zapachowym, to odnajdzie jej zastosowanie zarówno w wyrobach mięsnych, jak i tych bez jego obecności.
   Gdyby wynalazek pana z Japonii okazał się sukcesem, to prezentowane zdjęcie powiedziałoby więcej, niż jakiekolwiek słowa.

Kolormit w płynie, Kolormit w proszku

Kolormit - skuteczny sposób na zdrową barwę

Dziś mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejny nasz produkt - Kolormit. Jest to klasyczny i prosty, a równocześnie bardzo skuteczny środek do podbarwiania wędlin.

   Kolormit jest to mieszanka bazująca na naturalnym barwniku papryki czerwonej. W naszej ofercie produkt ten występuje w dwóch postaciach, płynnej oraz proszkowej. Postać płynna, to forma rozpuszczalna w tłuszczach. Szczególnie polecana jest do wyrobów drobnorozdrobnionych tłuszczowych, a  także jako baza do marynat do mięs - w okresie grillowym produkt praktycznie niezbędny! Forma proszkowa jest to nowość, niedawno opracowana w naszym Dziale Technologii. Proszek Kolormitu znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie taki stan skupienia jest pożądany i  ułatwi kolejne etapy preparacji wyrobu gotowego.

   Polecamy te wyroby szczególnie teraz, gdy tak ważne jest, aby sprzedawane produkty zawierały jak najmniej modyfikacji ze strony wspomagających środków funkcjonalnych wynotowanych, jako grupa E. Naturalny wyciąg z papryki nie wymaga deklarowania go na etykiecie produktu.