Newsletter:

ustawienia

Melanko Sp. z o. o.

tel. 56 678 92 22-24
fax 56 678 92 21
Przysiek nr 56
87-134 Zławieś Wielka
marketing@melanko.pl
handel@melanko.pl

 

 

 

 

 

 

Oferta specjalna

Przyprawa bekonowa o szerokim zastosowaniu


    Firma Melanko w swej szerokiej gamie produktów posiada przyprawę bekonową, która nie opiera się tylko na aromacie, ale w wyrobie gotowym przynosi wyraźne korzyści. Proponowana tu mieszanka przyprawowa posiada niezwykłe zdolności maskujące oraz smakowe.

   Pierwotnym przeznaczeniem przyprawy bekonowej były wyroby homogenizowane, typu parówka. Jak wiadomo parówki mogą zawierać duże ilości tłuszczu (wg norm nawet do 40%). I w tym momencie efekt maskujący przyprawy bekonowej doskonale realizuje swoje zadanie, bo dzięki niemu smak, pochodzący od zastosowanego tłuszczu, jest zniwelowany a produkt gotowy po prostu jest smaczny.
   Efekt smakowy - zarówno w wyrobie spożywanym na zimno, jak i po zaparzeniu zapach i smak bekonu jest charakterystyczny i wyczuwalny. Dodatkową zaletą, którą ma nasza mieszanka, jest wzmocnienie efektu wędzenia - przejawia się to na dwa sposoby - po pierwsze wędzenie jest bardziej zaznaczone w produkcie, więc łatwiej wyczuwalne, a jednocześnie zapach dymu wędzarniczego jest przyjemniejszy w odbiorze, nie jest tak ostry, jak czasem potrafi być.

   Na chwilę obecną naszą przyprawę bekonową, zaindeksowaną jako TM-196 EC, polecamy zarówno do wyrobów homogenizowanych, jak i średnio i drobno rozrobnionych. Podobne produkty, oferowane na rynku, często spełniają tylko rolę aromatu, który po podgrzaniu w wyrobie gotowym prawie całkowicie zanika. Nasza przyprawa jest wyczuwalna i spełnia swoją rolę w każdym możliwym przypadku przygotowania do spożycia.
Polecamy ten produkt również na sezon grillowy.

Szynka Miodowa kontratakuje!

 

   Nasza firma zaczęła wprowadzać na rynek mieszankę solankową do Szynki Miodowej - wędzonej, parzonej. Od momentu wprowadzenia nasza solanka, CenterMix 30 F/05 M "Miodowa", miała wiele udanych wdrożeń. W tym momencie warto przypomnieć, że nasza solanka opiera się na naturalnym, suszonym miodzie, a nie na jego aromatach bądź substytutach! W odpowiedzi na uwagi naszych Odbiorców oferujemy również Magusa 3HM - wersję miodową (z naturalnym miodem) tej niezwykle popularnej przyprawy w płynie.

   Dzięki zastosowaniu Magusa 3HM, przy produkcji Szynki Miodowej na naszej solance, można w łatwy sposób doprowadzić do wzrostu wyczuwalności miodu w wyrobie gotowym. Do tej pory polecaliśmy przy produkcji Szynki Miodowej naszego regularnego Magusa 3H. Jednak dla bardziej wymagających Klientów polecamy Magusa 3HM "Miodowego".

   Przygotowaliśmy także solankę Miodową do nastrzyku 30 % w wersji bez fosforanów (można stosować także w formie zalewy). To nasz CenterMix 30 ZF/05 M "Miodowy" - mieszanina solankowa, która pozwoli na uzyskanie świetnych, szlachetnych w smaku szynek, ale również bardzo dobrze sprawdzi się przy surowo-wędzonych kawałkach kurczaka.