Fototapeta, obraz, galeria fotografii – 3 pomysły na piękne ściany

Fototapeta, obraz, galeria fotografii – 3 pomysły na piękne ściany

Często tak bywa, że mieszkanie prezentuje się całkiem dobrze, jednak chciałoby się coś w nim zmienić. Problem w tym, że remont nie tylko mocno uszczupla budżet domowy, lecz również pochłania sporo czasu i jest po prostu dość uciążliwy w realizacji. Na szczęście są metody znacznie szybsze, wygodniejsze i przede wszystkim tańsze na zupełnie niekłopotliwą, a zarazem bardzo efektowną zmianę. Oto 3 proste pomysły na metamorfozę wnętrza.

Oryginalna fototapeta na wymiar, czyli opcja na większą przestrzeń

Ściany w domu nie muszą być nudne. Czasami naprawdę niewiele potrzeba, aby osiągnąć spektakularne efekty. Ładna fototapeta może zupełnie odmienić wnętrze i nadać mu wyjątkowo intrygującego charakteru. Co więcej, pozwoli na mocne zindywidualizowanie pomieszczenia. Fototapety najlepiej prezentują się odpowiednio wyeksponowane. Mocno przyciągają wzrok i szczególnie korzystnie wyglądają, kiedy pokrywają całą ścianę. Na tego typu dekorację można sobie pozwolić praktycznie w każdym wnętrzu, mimo że z reguły staje się ona niebanalną ozdobą salonu, kreującą specyficzny klimat tego pomieszczenia.

Fototapeta powinna pięknie wkomponować się w określoną stylistykę wnętrza, ale jednocześnie wyrażać upodobania estetyczne domowników. Wybór motywów jest obecnie praktycznie nieograniczony, więc łatwo dopasować dekorację do aranżacji zarówno w stylach klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych. Co więcej, prosty generator, dostępny na stronie oferującej fototapety, umożliwia zmianę rozmiaru czy podkładu, a nawet – poprzez jedno kliknięcie – uzyskanie efektu sepii bądź idealnie pasującego do wnętrz nowoczesnych odcienia czarno-białego.

Efektowny obraz na płótnie, czyli opcja na ścianę jednokolorową

Szybka i tania metamorfoza pomieszczenia jest także do osiągnięcia poprzez zawieszenie na ścianie eleganckiego obrazu. To wyjątkowo efektowny sposób na podkreślenie charakteru danego wnętrza. Jednak każdy obraz wymaga odpowiedniego wyeksponowania. Należy zatem zwrócić uwagę na jego wielkość, ale znaczenia ma również jego kolorystyka, a także tematyka. Zupełnie inne motywy udekorują wnętrze urządzone w stylu minimalistycznym, do którego pasują proste grafiki albo kompozycje pop art niż pomieszczenia klasyczne, w których warto postawić na martwą naturę, reprodukcje znanych dzieł bądź obrazy przedstawiające zabytkowe uliczki.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze obrazu trzeba też dobrze przemyśleć jego lokalizację. Lepiej, żeby nic nie przesłaniało widoku i nie zakłócało odbioru dzieła. Szczególnie pięknie zaprezentuje się zatem na gładkiej ścianie nad sofą.

Niebanalna ścienna galeria fotografii, czyli opcja do każdego stylu

To naprawdę wyjątkowy pomysł na metamorfozę wnętrza, a jednocześnie wyraziste podkreślenie jego indywidualnego charakteru. Domowa galeria ścienna może składać się z rodzinnych fotografii, ale równie ciekawie będą wyglądać oryginalne grafiki. Ostateczny efekt zależy zaś nie tylko od tego, co zawiśnie na ścianie. Znaczenie ma także określona konfiguracja. Zupełnie inne emocje wywołuje galeria czarno-białych fotografii w identycznych ramkach w porównaniu z  kolorowymi grafikami zawieszonymi w ramkach o różnych kolorach i odmiennej stylistyce. Istotny jest nawet sposób ułożenia na ścianie. W każdym razie tego typu dekoracja nadaje wnętrzu wrażenia trójwymiarowego i stanowi wyjątkowo oryginalną ozdobę.